Hobby tour

Průběžné výsledky

Fotografie

I. KOLO HOBBY TOUR 2018 

V sobotu 28. 4. 2018 areál JS Dolní Jelení po zimní přestávce opět pohltila závodní atmosféra. Konalo se zde I. kolo Hobby Tour, což je čtyřkolový parkurový seriál, který se těší velké oblibě. Soutěže jsou vypisovány vždy od 40 cm až do 110 cm. Během dne bylo k vidění celkem ­­­116 startů, přičemž jezdci sbírali první body do žebříčků – pro jezdce do 16 let se jedná o Avant Junior Cup, starším jezdcům se výsledky započítávají do Laga Cupu. Celková dotace tohoto seriálu činí 30 000 Kč.

Nyní se podíváme na to, kdo si nejlépe poradil s parkury stavitele Michala Mundila. První soutěž obsahovala překážky vysoké 40 – 50 cm a počet účastníků byl roven číslu 14. Tato soutěž byla téměř zcela v režii poníků, kteří svou obratností a rychlostí skvěle nastolili pravou závodní atmosféru. Přemožitele nenašla Eliška Pišlová s Derykem, a tak se z prvního místa radovali zástupci Jezdeckého klubu Nová Ves.

V druhé soutěži si dvojice musely poradit s překážkami vysokými 60 – 70 cm. Startovní pole čítalo 27 dvojic. I zde ukazovali poníci svou sílu a zápal pro věc. Konkurenci nenašla Agáta Lagronová s Mezennests Ramonou. První místo tedy zcela zaslouženě padlo do rukou reprezentantů Rodinné stáje Kopista.

Parkur třetí soutěže měřil 80 – 90 cm a na jeho startu jsme mohli vidět 30 dvojic. Skvělou formu potvrdila Agáta Lagronová a Mezennests Ramona, dvojice  si k vítězství z předchozí soutěže připsala i vítězství v této, a tak se opět radovali zástupci Rodinné stáje Kopista. V této soutěži jsme také měli možnost sledovat výkon domácích jezdců, konkrétně Kateřiny Schillerové s Danikou, které se po bezchybném základním kole i rozeskakování radovaly ze sedmého místa. Další startující za JS Dolní Jelení byla Natálie Ďuráčová s Hellem. Dvojice dokončila se čtyřmi trestnými body.

Ve čtvrté soutěži už byly překážky vysoké 90 – 100 cm a účastnilo se jí 27 startujících. Bezchybně a nejrychleji si v parkuru počínala dvojice Karolína Vaňková a Dantes. Na tomto kolbišti se jim pravidelně velmi daří, a tak si i tentokrát odvezli první místo do Sportovního jezdeckého klubu při školním statku Chrudim. Z domácích jezdců se zúčastnila pouze Natálie Ďuráčová a Helle, dvojice předvedla bezchybný výkon v základním kole, avšak v rozeskakování se jim již dařilo trochu méně, a tak nemohli bojovat o přední příčky.

Závodní den uzavíral parkur vysoký 100 – 110 cm. Z 18 dvojic se nejvíce dařilo Denise Tošovské s Hádankou Z, které si po bezchybném základu i rozeskakování odvážely první místo do JPS Vanice. Jediným zástupcem JS Dolní Jelení byla Jana Kopečná s Venezií. Dvojice po čistě zajetém základním kole i rozeskakování obsadila krásné druhé místo.

Další kolo seriálu je plánováno na 17. 6. 2018, můžete se těšit na napínavou závodní atmosféru, výborné občerstvení a na další body do žebříčků. Pokud se Vám ale nechce čekat tak dlouho, můžete přijet už 26. 5. 2018 na Jarní jezdecké závody, kde budou soutěže pro pony od ZLP až do SP a pro velké koně jsou vypsány soutěže hobby ZM, oficiálně pak Z-L*. Děkujeme za Vaši přízeň a budeme se na Vás těšit zase příště, tým JS Dolní Jelení.

 

III. KOLO HOBBY TOUR 

V sobotu 19. srpna proběhlo v areálu jezdecké stáje Dolní Jelení již třetí kolo Hobby Tour. Závody se těšily velkému zájmu ze strany diváků i jezdců a my doufáme, že si všichni užili skvělou závodní atmosféru. Na programu dne byly tradičně soutěže vysoké 40 – 110 cm. Nyní si představíme vítěze jednotlivých soutěží.

První parkur byl vysoký 40 – 50 cm a z 23 startujících dvojic si nejlépe vedla Natálie Fišerová a Marion. Dvojice reprezentuje Sportovní jezdecký klub Roudnička Hradec Králové. Za domácí stáj startovala Veronika Štěpánková, která se s Cavery umístila na krásném třetím místě.

Druhou soutěží byl parkur 60 – 70 cm. V početném poli startujících, 44 dvojic, si první místo vybojovala Kateřina Binková s Extreme Girl, reprezentující Jezdecký klub Lanškroun. Dařilo se ale také domácím jezdcům, Vendulka Cachová s Adrianou byla na druhém a Marie Ročková s Čamukem na třetím místě. Dále domácí stáj reprezentovaly Martina Pátková s Rynem, Veronika Štěpánková s Cavery a Dušková Kateřina s Caragan, bohužel však nedosáhly na dekorované pozice.

Parkur vysoký 80 – 90 cm zcela ovládli domácí, kteří se umístili na prvních třech místech! Vítězem se stala Vendulka Cachová s Adrianou, na druhém místě byla Marie Ročková s Čamukem, třetí místo získala Diana Laluhová s Vanilkou. Na startu této soutěže bylo k vidění celkem 36 dvojic.

Na výškách 90 – 100 cm byl postaven čtvrtý parkur, na jehož startu se představilo 32 dvojic. Přemožitele nenašla Karolína Vaňková a Dantes, a tak první místo putuje do Sportovní jezdeckého klubu při školním statku Chrudim. Jezdeckou stáj Dolní Jelení reprezentovaly dvě zástupkyně, Jana Kopečná s Daretem Taurus Trans se umístili na čtvrtém místě, Diana Laluhová s Vanilkou na místě šestém.

Závěr dne byl věnován parkuru 100 – 110 cm, jehož se zúčastnilo 15 dvojic. Bezchybně zajetým parkurem a rychlým časem si vysloužila první místo Markéta Váňová a Vist ze Sportovní stáje Váňa Morašice. Za domácí startovala pouze Jana Kopečná s Daretem Taurus Trans, dvojice se po chybě ve druhé fázi umístila na čtvrtém místě.

V neposlední řadě je třeba zmínit soutěž o nejupravenější dvojici. Nejlépe ohodnocena byla 11letá Agáta Lagronová s koněm My Lord. Pod záštitou Jezdeckých potřeb Zooprodukt je dvojice oceněna a s nimi i nejúspěšnějších pět jezdců do 16 let.

Postup v žebříčku Laga Hobby Cupu (jezdci nad 16 let) a Zooprodukt Ešpandr Junior Hobby Cupu (jezdci do 16 let) můžete sledovat na Facebooku. Srdečně Vás zveme také na poslední kolo Hobby Tour, které je plánováno na 14. 10.

 

II. KOLO HOBBY TOUR

V sobotu 17. 6. opět ožil areál Jezdecké stáje Dolní Jelení závodní atmosférou. Konalo se zde II. kolo Hobby Tour, v němž jezdci sbírali další body potřebné k dobrému umístění v konečném žebříčku. Jezdci do 16 let bodovali v Zooprodukt Ešpandr Junior Hobby Cupu a jezdci nad 16 let v Laga Hobby Cupu. Nyní si již přiblížíme průběh jednotlivých soutěží.

Závodní den byl odstartován parkurem o výšce překážek 40 – 50 cm, jehož se zúčastnilo celkem jedenáct dvojic. S nástrahami trati si nejlépe poradila Martina Pátková s Pretoria Rynem. Dvojice startuje za JS Dolní Jelení, a tak svým výkonem velmi potěšila domácí.

Druhou soutěží byl parkur 60 – 70 cm. Na startu bylo dvacet jedna dvojic, z nichž se nejvíce dařilo Kateřině Binkové s Extreme Girl. Dvojice projela obě fáze bez trestných bodů a ve velmi rychlém čase, proto zcela zaslouženě putovala cena za první místo do rukou reprezentantky Jezdeckého klubu Lanškroun Střední zem. a vet. Krásným výkonem se mohou pyšnit i zástupci domácí stáje, konkrétně Marie Ročková s Čamukem, kteří obsadili 2. místo, Vendulka Cachová s Adrianou na 5. místě, dále na již nedekorovaných pozicích, přesto s bezchybným výkonem, Martina Pátková a Pretoria Ryn.

Třetí soutěž byl parkur s výškou překážek 80 – 90 cm. První místo tentokrát vybojovali zástupci Stáje Fauna Černíkovice z. s. – Pavel Pánik a Leslie. Mezi dvaceti šesti startujícími byly opět dvojice reprezentující i JS Dolní Jelení. Krásné druhé místo obsadila Marie Ročková s Čamukem, třetí místo Vendulka Cachová s Adrianou, šesté místo pak Diana Laluhová s Vanilkou. Dalšími domácími dvojicemi byly Veronika Šmídová Kokkynou a Kateřina Schillerová s Danikou Schipro.

Předposlední soutěží byl parkur vysoký 90 – 100 cm. Na startu se představilo dvacet pět dvojic, přičemž nejvíce se dařilo Karolíně Vaňkové s koněm Dantes, a tak si první místo odvezli zástupci Sportovního jezdeckého klubu při Školním statku Chrudim. Bezchybné výkony převedly i reprezentantky JS Dolní Jelení Veronika Šmídová sedlající Kokkynu a Jana Kopečná s koněm Daret Taurus Trans na konečném 4. místě.

Závěrem byl k vidění parkur s překážkami vysokými 100 – 110 cm. Skvělou formu potvrdila Karolína Vaňková s koněm Dantes, která si tak zcela zaslouženě odvezla první místo i z této soutěže. Mezi patnácti startujícími byla pouze jedna reprezentantka domácích, a to Jana Kopečná s Daretem Taurus Trans, dvojice však dokončila se čtyřmi trestnými body.

Průběžné pořadí v žebříčcích Hobby Tour můžete sledovat na facebookových stránkách Jezdecké stáje Dolní Jelení. Nenechte si ujít i další kolo této túry, které je plánováno na 19. 8. 2017. Mezitím se můžete těšit i na oficiální závody 22. 7. 2017. Na programu budou pony soutěže LP a SP, hobby parkur do 90 cm a dále oficiální parkury úrovně Z – L**. Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na další setkání!

I.KOLO HOBBY TOUR
Vzhledem k rozmarům počasí odstartovalo letos první kolo Hobby Tour netradičně až 1. května. Přestože došlo ke změně termínu tohoto závodu, počet přihlášených dvojic se vyšplhal na 130. Jezdci tak jako obvykle mohou během čtyř kol Hobby Tour sbírat body, a podle věku se budou posouvat v žebříčku ZOOPRODUKT Ešpandr JUNIOR CUPu (pro jezdce do 16 let) nebo LAGA CUPu (pro jezdce nad 16 let), přičemž celková dotace činí 30 000 Kč. Podrobná pravidla a bodování naleznete na našich webových i facebookových stránkách.

Nyní si ale ve zkratce zrekapitulujeme průběh soutěží prvního kola. Soutěž 40-50 cm čítala 17 startujících, přičemž přemožitele nenašla Irena Shejbalová s Cavery, dvojice startující za domácí stáj. Za JS Dolní Jelení startovala také velmi úspěšně i Veronika Štěpánková se Sendy, která rychlou a bezchybnou jízdou vybojovala druhé místo, a rovněž bezchybná Eliška Laksarová s Nortlandem.

V pořadí druhou soutěží byl parkur o výšce překážek 60-70 cm. Zde se představilo 28 dvojic, z nichž nejvíce se dařilo opět dvojici startující za JS Dolní Jelení ̶ Ireně Shejbalové s Cavery. Za domácí dále startovala také Veronika Štěpánková se Sendy a Marie Ročková s Čamukem, obě dvojice předvedly čisté základní kolo v dobrém čase, avšak v druhé fázi se již nevyhnuly trestným bodům.

Následující parkur měřil 80-90 cm a na jeho startu bylo k vidění 41 dvojic. Nejlépe si s kurzem poradila Tereza Hubačová s Místy, reprezentující Sportovní jezdecký klub při Školním statku Chrudim, která si bezchybně a rychle zajetým parkurem vybojovala první místo. Domácí stáj reprezentovaly Diana Laluhová s Vanilkou, které bezchybným výkonem dosáhly na šesté místo. Dále naši stáj velmi pěkně reprezentovaly Veronika Šmídová s Kokkynou, Vendulka Cachová s Adrianou a Marie Ročková s Čamukem.

Parkur o výšce 90-100 cm absolvovalo 29 dvojic, přičemž i zde putovala cena za první místo do Sportovního jezdeckého klubu při Školním statku Chrudim, tentokrát zásluhou bezchybného výkonu Karolíny Vaňkové s koněm Dantes.
Závěr soutěžního dne byl věnován parkuru o výšce 100-110 cm. Na startu se objevilo 15 dvojic, nejlépe si se soutěží poradil Jakub Petrus sedlající Heddu. Nejenže jejich výkon byl bezchybný, ale také velmi rychlý. Domácí stáj v této soutěži reprezentovala Jana Kopečná s Venezií .

Pět nejlepších jezdců do 16 let získalo poukazy na nákup v obchodě Zooprodukt, tyto bude vždy dostávat pět nejlepších po každém kole Hobby Tour. Budeme se na Vás těšit při dalším kole hobby závodů, které jsou plánovány na 17. 6. Vy se můžete těšit na skvělou závodní atmosféru, parkury Michala Mundila, občerstvení a hlavně na pěkné zážitky. Na viděnou!

Sponzoři