Hobby tour

I.KOLO HOBBY TOUR
Vzhledem k rozmarům počasí odstartovalo letos první kolo Hobby Tour netradičně až 1. května. Přestože došlo ke změně termínu tohoto závodu, počet přihlášených dvojic se vyšplhal na 130. Jezdci tak jako obvykle mohou během čtyř kol Hobby Tour sbírat body, a podle věku se budou posouvat v žebříčku ZOOPRODUKT Ešpandr JUNIOR CUPu (pro jezdce do 16 let) nebo LAGA CUPu (pro jezdce nad 16 let), přičemž celková dotace činí 30 000 Kč. Podrobná pravidla a bodování naleznete na našich webových i facebookových stránkách.

Nyní si ale ve zkratce zrekapitulujeme průběh soutěží prvního kola. Soutěž 40-50 cm čítala 17 startujících, přičemž přemožitele nenašla Irena Shejbalová s Cavery, dvojice startující za domácí stáj. Za JS Dolní Jelení startovala také velmi úspěšně i Veronika Štěpánková se Sendy, která rychlou a bezchybnou jízdou vybojovala druhé místo, a rovněž bezchybná Eliška Laksarová s Nortlandem.

V pořadí druhou soutěží byl parkur o výšce překážek 60-70 cm. Zde se představilo 28 dvojic, z nichž nejvíce se dařilo opět dvojici startující za JS Dolní Jelení ̶ Ireně Shejbalové s Cavery. Za domácí dále startovala také Veronika Štěpánková se Sendy a Marie Ročková s Čamukem, obě dvojice předvedly čisté základní kolo v dobrém čase, avšak v druhé fázi se již nevyhnuly trestným bodům.

Následující parkur měřil 80-90 cm a na jeho startu bylo k vidění 41 dvojic. Nejlépe si s kurzem poradila Tereza Hubačová s Místy, reprezentující Sportovní jezdecký klub při Školním statku Chrudim, která si bezchybně a rychle zajetým parkurem vybojovala první místo. Domácí stáj reprezentovaly Diana Laluhová s Vanilkou, které bezchybným výkonem dosáhly na šesté místo. Dále naši stáj velmi pěkně reprezentovaly Veronika Šmídová s Kokkynou, Vendulka Cachová s Adrianou a Marie Ročková s Čamukem.

Parkur o výšce 90-100 cm absolvovalo 29 dvojic, přičemž i zde putovala cena za první místo do Sportovního jezdeckého klubu při Školním statku Chrudim, tentokrát zásluhou bezchybného výkonu Karolíny Vaňkové s koněm Dantes.
Závěr soutěžního dne byl věnován parkuru o výšce 100-110 cm. Na startu se objevilo 15 dvojic, nejlépe si se soutěží poradil Jakub Petrus sedlající Heddu. Nejenže jejich výkon byl bezchybný, ale také velmi rychlý. Domácí stáj v této soutěži reprezentovala Jana Kopečná s Venezií .

Pět nejlepších jezdců do 16 let získalo poukazy na nákup v obchodě Zooprodukt, tyto bude vždy dostávat pět nejlepších po každém kole Hobby Tour. Budeme se na Vás těšit při dalším kole hobby závodů, které jsou plánovány na 17. 6. Vy se můžete těšit na skvělou závodní atmosféru, parkury Michala Mundila, občerstvení a hlavně na pěkné zážitky. Na viděnou!